Možnosti léčby

Každá kožní nemoc představuje pro pacienta závažný společenský handicap, jelikož je vidět a většinou je její léčba zdlouhavá. Pacienta je proto třeba v úvodu informovat o původu nemoci jakožto i o její povaze a nabídnout účinné, bezpečné a zároveň vyhovující léčebné postupy a metody.

Při léčbě celkové se účinný lék ze skupiny

  1. antiinfektiv (antibiotik - hnisavé stavy, antimykotik - plísně, antivirotik - herpetetické infekce)
  2. kortikoidů - využívá se vícero léčebných účinků, proto indikací je širší škála kožních nemocí
  3. retinoidů - poruchy keratinizace (lupénka, lichen)
  4. antimalarik (fotodermatózy)
  5. imunosupresiv nebo naopak imunomodulans ovlivňujících imunitní aparát (autoimunitní nemoci)

podává do organismu perorálně (dutinou ústní) neboli parenterálně (injekčně) také dle příslušného terapeutického schématu stanovené lékařem.

Protože celková terapie má pro organismus více nežádoucích účinků jako léčba místní, provází ji pravidelné kontroly krevního obrazu, krevního tlaku, jaterních a renálních funkcí a zraku. Při volbě léku nebo léčebné metody se lékař řídí především jejich účinností, bezpečností a komfortem pro pacienta. Neméně důležitá je ale i opačná spolupráce pacienta a jím dodržovaného režimu léčby.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

K dispozici máme léčbu

  1. místní
  2. celkovou
  3. fyzikální - přístrojovou
  4. psychoterapii

Léčba místní spočívá v používání nejnovějších dermatologických extern ve formě roztoků, emulzí, tekutých pudrů, zásypů, past, krémů, mastí a olejů s obsahem léčivých látek (keratolytických, antiproliferativních, antiinflamačních) nanášejících se na patologická kožní ložiska dle doporučeného terapeutického postupu, který určí dermatolog - kožní lékař.

Fyzikální léčba v naší ambulanci představuje léčbu:

chladem - tzv. kryalizaci (zmražení nežádoucí tkáně / bradavice, degenerativní projev kůže, prekancerózy, benigní a nemetastazující nádory /, její nekrózu a následné odstranění z kůže)

a léčbu přístroji, které jsou součástí vybavenosti naší ordinace.

Navíc citlivý přístup ze strany lékaře, vybudování důvěry a trpělivost ze strany pacienta představují 50% léčebného úspěchu.
Zde je výčet našeho přístrojového vybavení.

Webdesign Michal Škrabálek   CalmCube2 CMS
Vytisknout stránkuMapa stránek© 2024 Pomáháme kůži. Počet návštěv: 490986 (12445)